King of the Yellow Hills 2018 – REPORT

Další ročník našeho domácího moravského trailsovo-dirtového festivalu King of the Yellow Hills je za náma. Stálo to za to? My si myslíme že jo!

DSC09284

Jak už to bývá zvykem, na termín našich závodů, vždycky 100% prší. Pravda, už jsem si všichni zvykli na rozdělávání ohňů mezi skokama a stres jestli se vůbec něco pojede, ale na hlavě nám všem vždycky přibude asi tak 10 šedivých vlasů a nedivím se ani starším vyprážancům, že žádné vlasy nemajů. Nakonec se ale po čtvrtečním mega lijáku všechny negativní předpovědi odsťehovali do Německa a odjelo se všechno podle plánu.

Den závodů nám začal pěkně na pohodu, slunko pražilo už pěkně od dopoledne a příjížděli první diváci i rideři. Trošku nám překazili program “místní” příznivci motorových strojů a děkujeme jim za zaprášený aparát a trochu arogance k tomu. Nás naštěstí nemůže nic rozhodit a dobrých lidí se prej vejde, nu což..

DSC_0502

Trénink se pomalu rozjížděl, grill se rozpékal a pivo teklo jak za mlada. Na programu nám blikal lehký jam na našem pumptracku pro začátečníky i pokročilé do kterého jsme donutili i superstar největší Božího Waška. Dívat se bylo na co, s pivem v ruce a nebo kdekoliv jinde bylo o srandu i pády postarané. Vítěz bral nějaké pivka a triko od Madeoveru.

DSC09301

Na řadě byla taky nějaká sranda pro diváky. Popravě u exování piv a točení kolem tyček jsem se hodně nasmál, následné hádky kdo koho sejmul a kdo vyhrál byly ještě lepší. Soutěž pro páry to byl level úplně někde jinde. Těžko se to vysvětluje a podívejte se na to radši ve videu:-)

DSC09330

Od těchto věcí jsme se konečně dostali k našemu jamu. Jelikož nám tradičně dojelo jenom pár riderů (cca 15 zabijáků) posunuli jsme kvalifikaci o hodinu později a šejpli skoky. Trošku nás každoročně mrzí nízká účast riderů, ikdyž se snažíme co nejvíc skoky zjednodušit, aby to naskákal fakt každý, je jasné že určité věci udělat jinak nejdou. Jako třeba naskakovák na získání rychlosti. Tam se podle mě láme chleba a když ho trefíš, dalších 4 skoky jsou už jenom za odměnu, pokud se teda nepodaří nějaká velká hrana nebo nechytneš krizi.

Kvalifikace se nám rozjela pěkně v 17:00 a na startu jsme mohli vidět jména jako Martin Adámek, Ondra Celta, Pavel Valuš, Erik Figar, Kryštof Odehnal, Buďejovičáka Richrda AKA Psa, Bráchu Zbranka, Kejhyho a taky po dlouhé neježdění naši superstar Michala Hajtra a Otrokovského Žlutaváka Viktora Pospíchala.

DSC_0395

Už v kvalifikaci byly k vidění nevídané věci. Jako třeba backflip na našem největším dvojáku (jakože cože?) do kterého se hecoval Pes s Pavlem Valušem a šlo jim, Double tailwhip od Erika Figara, stylová jízda od Hajcka kde začínal 360 s tablem a neskutečným lazy tailwhipem na druhém. Viktor a jeho protahovačky a 360, no prostě bylo se na co dívat a lidi si to užívali stejně jako my.

37630483_10157609085183502_5692062999964024832_n

Do druhého kola nám bez 4 lidí postoupili myslím skoro všichni a rozjelo se pravé PEKLO! V MTBečkách se zvedl level na backflip a k tomu no hand + celá lajna, která se nakonec povedla v neskutečném stylu Psovi a následoval ho i Valda. O 3 a 4 místo se prala místní dvojka Hajcek a Viktor Pospíchal. Hajckovi bohužel ve finálku moc nešlo a netrefil skoky jak by chtěl i tak byl jeho superman moc! Viktor jeho nothingy, 360tky, tobogány a pohodičky, no rozhodování těžké.

37695158_10157609083118502_4565943259515322368_n

V BMX tam si to vzali do rukou převážně Erik Figar s Kryštofem Odehnalem. Kdy jsme mohli vidět Supermana seatgrap a frontflip v jedné jízdě od Kryštofa. Triple tailwhip si v jízdě připravil Erik Figar. O prvních dvou místech bylo rozhodnuté a třetí bral náš slovenský bratr s triky jako tobogán, x-up, table.

Dali jsme ještě bestrick, kde to opět bral Kryštof Odehnal s trikem 360 barspin to downside tailwhip, no hrozná motanice!

Celé jízdy tady:

Porota nakonec rozhodla takto:

MTB:

  1. Richard AKA Pes
  2. Pavel Valuš
  3. Viktor Pospíchal

BMX:

  1. Erik Figar
  2. Kryštof Odehnal
  3. kk

BEST TRICK

Kryštof Odehnal – 360 barspin to downside tailwhip

Po vyhlášení nám začala afterparty ve velkém stylu s kapelama The Wetfox, kteří zase oživli po dlouhé době nehraní, KRANG a jejich na české poměry neskutečně luxusní skatepunk, Nežfaleš no to byla supr párty v dešti a Ganjabandi z Napajedel nám to zase rozjeli jak nikdy a celý náš plac byl pro všechny malý!

DSC_0639

Děkujeme tímto Vám všem, kteří jste k nám přijeli a užili si to! Děkujeme kapelám a všem sponzorům za to že nás podporují a taky celému spolku Yellow Hills bez kterého by to nikdy nešlo! Díky a třeba zase někdy….

Video:

Napsal : admin

Napsat komentář