REPORT: King of the Yellow Hills 2017

Šestý ročník King of the Yellow Hills je za námi. Jak to celé proběhlo, Vám nyní přiblížíme na následujících pár řádcích.

Jak už je u nás zvykem, není normální, aby nám na závody nezapršelo – ani tento ročník nebyl vyjímkou. Naštěstí to byly vždy jenom lokální přeháňky, tak akorát na pokropení skoků. Každopádně každý rider, který u nás v sobotu jezdil, určitě poznal že skoky můžou jet líp. Bohužel to bylo dáno čtvrtečním deštěm, kdy jsme ještě v pátek večer rozdělávali ohně mezi skokama.

Dobrá věc se podařila a ráno nám svítilo a trénink se nám rozjel v 10:00 i s graffiti jamem, kde se vyřádili lokál writers!

IMG_5693

První kdo vesele naskakoval byl Jirka Zouhar, který neměl moc problém a byl následován dalšími jezdci.

Čas krásně utíkal, otevřel se nám slackline park od NAPA crew, grill jel do plných a pivo teklo (sem tam i teplé ale teklo) a Boží Wašek, podle propozic, pěkně vyzýval k alko pivním a panákovacím soutěžím pro diváky, kteří se toho nebáli a dokonce i staří pardálové si troufli na vypití piva na BMX kole.

Porota byla na místě, složená se starých dobrých Bikecore borců a Žlutaváků, kteří jezdili dřív než byly někteří rideři narození.

Celkem se nám sešlo nějakých 15 borců, kteří se nebáli našich skoků a tak mohla začít kvalifikace, před kterou nám ještě lehce zapršelo (ale aspoň jsme nemuseli kropit) takže s menší zpožděním se nám kolem 16:00 rozběhla.

V BMX postupovali všichni, jelikož jich bylo jenom 5 a v MTB to bylo napínavé ale nakonec postoupila tato pětice:  Peca Kubín, Michajl Hajtr, Viktor Pospíchal, Bobeš a Patrik Gažo.

IMG_5094_web

Následovala úprava skoků, další alko soutěž a někdo si zahrál na chvíli beach volejbal.

Potom mohlo vypuknout to pravé peklo.

V MTBečkách si to mezi sebou rozdával do plných  převážně madeover team. Bobeš z Brna si to nalítal pěkně na pohodku – vidět jsme mohli setgrapy, condory – celkově jízdy na pohodku a ve stylu. Od Peci Kubína jsme mohli vidět no foot can cany, protáhlé condory, a celkově lítal nejvýš. Viktor Pospíchal to tam cpal do plna. Protrikovával celé lajny. Určitě největší peklo bylo 360 transfer na horní lajně, dále jsme mohli vidět nothingy, 360, tobogány, condory. Michal Hajtr si to jel tak celé prostě v klidu jak to on umí tailwhipy v neskutečném masakru na největších dvojácích a do toho 360 a no foot cancan, prostě nářez.

IMG_5478_web

BMX kolech se jel velký hrot na velkých skocích, sem tam padla nějaká ta hrana, ale dívat se bylo opravdu na co. Jirka Zouhar u poskakování za kamerou si dal i pár jízd a vidět jsme mohli x-upy, protáhlé trna tak jak je už u něho zvykem. Mlaďoch Lukáš Bližňák se s tím nepáral a skoky přeskákal celkem bez problémů, do toho cpal tailwhipy, 360, povedené jízdy. Erik Figar jel neskutečné triky. 360 s různými kombinacemi, tailwhipy a podobné pekla. David Janáč přišel, viděl dal co mohl a spokojeně odjel. V jeho jízdách nechyběl backflip nebo double tailwhip.

IMG_5554_web

Porota nakonec rozhodla takto:

MTB

  1. Michal Hajtr
  2. Viktor Pospíchal
  3. Petr Kubín

BMX

  1. Erik Figar
  2. David Janáč
  3. Lukáš Bližňák

IMG_5757_web

Po vyhlášení začala velkolepá afterparty, kterou nám rozjela pop-punková kapela Outsider následovaná pankáčema Bessar Unggas, po nich na to vletěla Ostravácká Degradace sponzorovaná capri sonnem s dvouma rumama. Show neskutečná, ale to nás čekal ještě větší nářez v podání domácích Ganja bandů, kdy si přišli poskočit bočkem i tetiny a strýcové z nedaleké oslavy 60-tin. Lidí že se nám málem ani na plac nevešlo a positive vibes byl cítit všude ve vzduchu a Jamajská vlajka vlála ještě dlouho po dohrání celého koncertu. Prostě neskutečné zakončení celého dne! Poté už se jen popíjelo na baru do brzkých ranních hodin, kde tomu vévodil víceméně pan Boží nejbožejší Wašek!

Tak vypadal ročník 2017. Doufejme že se uvidíme další rok ještě v hojnější účasti a když ne ten další tak třeba přes příští. Díky moc celé Yellow Hills crew bandě za neskutečně moc propocených triček a energie co jsme tam všichni nechali. Všem sponzorům a Vám všem co jste si to s námi užili. DÍKY!

Oficiální video:

 

Napsal: Vít Daněk

 

 

Napsal : admin

Napsat komentář