REPORT – King of the Yellow Hills winter edition 2018

Na konci zimy je potřeba pořádně šlápnout do pedálů a ukázat ogarům jakou sis nachystal formu na novou sezonu, to ví každý z Otrokovic, ale i našeho středu vesmíru Žlutav. A jelikož podkopčáci nemají pořádný kopec, musí jim kluci z vesnice poskytnout azyl pro pořádání pořádné akce, a když se to spojí ještě s otvíráním nové kolo prodejny s názvem KOLODOKTOR, nemůže to být špatná akce.

DSC07916

Kdo zná kopec na Žlutavu, ví že připravená trať není zadarmo v létě při příjemném sluníčku a pěkně za sucha. Člověk se těší po vyjetí kopce na zchlazení pořádně studeným škopkem pivka v nejbližší Hospůdce na Sokolovně, nebo jak mi místňáci říkáme – U Kulicha. Natož když chytráci vymyslí zimní sprint na zledovatělé cestě v -10 stupních.

DSC07939

Registračka proběhla po obědě v Otrokovicích na Baťově v novém shopu u Viktora. Celkem se heclo do závodu 13 frajerů a 2 frajerky (kterým patří nejvíc respekt o tom žádná). Proběhlo pár telefonátů ze s pod kopca na vrch kopca a zpátky. Celá banda po ujasnění situace vyrazila na hromadný start k Moravní lávce (pro neznalé tam kde mají cíl WBSka).

Na všechny čekal 1,5 kilometrů dlouhý kopec, který nic neodpouští. Já jako zewlák bez formy jsem vyčkával v horní třetině kopce na nejvíce prudké a zledovatělé ploše a čekal jak se s tím rideři a riderky poperou. Každopádně těch co sesedlo s kol bylo minimum a většina zvolila super obutí a jeli opravdu kudlu do kopca.

U vysílače už čekala mnou pověřená grupa Yellow Hills alko časoměřičů, kteří ubírali sekundy všem ze Žlutav, a těm z daleka sekundy podle instrukcí přidávali.

K našemu štěstí se první ve výjezdu na vysílač objevil Žlutavák, konkrétně XC frajer Honza Procházka, který zvládl vyšlápnout kopec až k vysílači za 6:31,2, což je opravdu neskutečný čas.  Za sebou nechal o minutu Bikecoráka OGGYHO s časem 7:28,7 a Honzu Kropáčka. Na 6. místě se na nás smála bikerka Natty, která pojela většinu favoritů a vysloužila si přívlastek QUEEN of the Yellow Hill – RESPEKT!

DSC07945

Celkově to dopadlo takto:

vysledky

Poté následovalo vyhlášení na Yellow Hills skocích, kde bylo připravené nějaké pivko, špekáček, svařák, slivka a čaj za symbolický peníz od Yellow Hills spolku.

Prochna bral jako první 50l bečku piva, kterou zkušeně přenechal k večernímu vypití všem na bowlingu v OE a věcné ceny od Madeover clothing. A pár věcí se rozdalo mezi ostatní ludé.

DSC07959

Poté se popíjelo, opekálo a k večeru se kutálelo z kopce na pivko zdarma….

Tož tak, díky všem kdo závodil, spolkům Yellow Hills a Bikecore a snad příští rok zas!

Video:

 

 

Napsal : admin

Napsat komentář