Charity dirt JUMPS event 2019

Slovo dalo slovo a podpořili jsme tuto parádní akci, která se konala na podporu zraněného Ivana Loveckého.

Moc dlouho jsem neváhal a vyrazil jsem tuto akci podpořit také svou maličkostí.

Po zaparkování mě vítali staří známí bráši Zbrankovi a banda z Hrozenkova, která dojela už den předem.

Čekli jsme skoky a taky nepříjemný vítr, který foukal po celý den hodně silně. Někdy tomu prostě neporučíš. Hecli jsme se a přesto šli jezdit, já dal z druhé pěknou hranu a kotník mi řekl že dneska sem opět dojezdil…

Jelikož se větr pořád neuklidňoval posunul se celý jam o necelé 2 hodinky a ani tak to nebylo o nic moc lepší.

Každopádně  ve volné chvíli jste mohli skočit do mini bazénku, zalítat do foampitu v přilehlém skateparku, dát luxusní jídlo a pivko ze stánků, koupit tombolu z milionem cen nebo koupit merch ve stánku JUNK RIDE a MTB asociace. My zkušení jsme ale zabruslili k Božímu Waškovi na slivovicu do jeho transportera kde nám bylo báječně.

V pauze se celkem slušně zaplnil riders list na kterém nechyběla banda z Brumova vedená “tátou BMX” Dejvem Janáčem, banda z Pohořelic/Brna a taky početná skupinka Junk Ride army . Taky nechyběla hlavní hvězda a reprezentant Madeover teamu Peca Kubín.

Jam se rozjel v celkem pohodové atmosférce první MTB potom BMX.

V MTBečkách se bylo na co dívat. Palko Hraško zabíjel svýma čistýma 360tkama na všech skocích a jeho 360 totál přeplesk untrno byla slast pro oči. Pes Alias Ríša zabíjel Backflipama a celkově štýlem, který má jenom on. Peca Kubín třískal no foot cancany kam to šlo a sem tam otočil i tu 360tku.

V BMX se rozjelo taky slušné peklo. Neskutečný respekt patří mladému Fandovi Bližňákovi, který si v 11 rokách jezdil na skocích jak pán. K vidění byli neskutečné triky od Dave Janáče a taky Erika Janáča, který se nebál a bral první místo za 360 a tři barspiny, ještě aby ne. Po dlouhé době se taky mezi živými ukázal tak Marian Klimeš a nic ze svojeho ježdění nezapomněl. 360tky ze šlapáním dával pořád jak pán a cancano-supermano tailwhip jako on nikdo jiný nedá. Celkově super podívaná po které následovala exhibice Podmol Brothers a jejich nafukovacího dopadu. Hned z kraja tam sebů ogra šmýkl na zem, ale naštěstí se otřepal a jelo se dál.

Stát pod mega odpalem který byl 25 metrů daleko od dopadu bylo neskutečné a  chceš se na to dívat furt.

Proběhlo vyhlášení a taky vyhlášení tomboly a předání vybrané částky, která se vyšplhala na 63 000,- neskutečné a obrovský respekt!

(Výsledky bohužel vím jenom okrajově tak radši psát nebudu, kdyžtak mi je někdo napište a doplním).

Poté započla po dlouhém čekání afterparty s kámošema komárama.

Co říct víc?  Ve Strážnici bylo parádně a díky klukům za tento super CHARITY závod a snad se zase za rok se vidíme!

 

Foto: Barbora Lachmanová

 

Napsal : admin

Napsat komentář