King of the Yellow Hills 2019 – REPORT

Už je to přes měsíc co nás dělí doba od závodů King of the Yellow Hills 2019. Jako každý rok je to náš hlavní event roku a připravujeme se na něj po celý rok.

Proto nás každoročně docela dost nasere malá účast riderů na závodech kde o diváky, atmosféru a neskutečně vyhejpovanou afterparty není nouze.Ale nebudem předbíhat celým dnem….

Letos jsme kromě klasické velké lajny skoků, která jela opravdu jak dlouho ne, nachystali kategorie i pro ridery, kterým velké skoky nevoní – konkrétně malou lajnu, high jump na lavici a long jump na odpalu, který odnášel do východní Afriky.

Ráno klasická chystačka a probíračka po lehkém dešti a kalbě. Skoky chtěli trochu šejp, kterého se ujali kluci z BIKECORU a Peťa Zbranek, za pomoc velký dík!

Co si budem, jelikož nás letos Boží Wašek vyměnil za motosraz musel to letos všechno odvykládat a zaorganizovat Boží Sunchez. AKA místní sk8 legenda a DJ pro všechny svatby a porno párty. Než se dostal do pořádného varu a organizace chvilku mu to zabralo, přece jenom už nemoderuje nějaků chvilku, ale po pár pivkách už mu to šlo jak po másle – holky po něm házeli kalhotky a podprsenky a všecí ostatní se skvěle bavili.

Klasicky vázla registrace tak jsme ji museli trochu popohnat. Celkem se nás přihlásilo necelých smutných 20 lidí jak v BMX tak MTB.

Jako první jsme program začal LONG JUMPEM. Kde se o prvenství pral Ríša Tušl a Walda. Cenu nakonec bral o pár centimetrů s 10 metry WALDA – jakože fakt dálka…

Mezi tím si kolodoktor nachystal půjčovačku kol BeFly a mini závod na pumptracku. Jako děckám to jelo do plna a borcům také. Přesné časy se k nám nedostali, ale ceny jsme rozdali a kola kolodoktor prodal všechny takže asi cajk.

Po této vsuvce už byl na řadě HIGH JUMP. Jo tam to bylo na delší lokte a borci postupně odpadáváli od 140 cm a výš. Nejvíc to zabil stejně Viktor na prasklém rámu a jeho epesním naražením koulí – Ale nevyhrál. První místo bral Jirka Obdržálek s výškou 2 metry. Jakože přeskočil Kašu – Výška jak hovado. Znáte Kašu ne?

Lehká pauzička na pivko a na řadu přišlo vystoupení našich protekčních ŽLUTAVSKÝCH GYMNASTEK – jakože fakt reklama na nábor do této populární sestavy kterou najdete na instagramu pod gymnsatika_na_vesnici. Holky předvedli super show, po které jsme nahnali porotu na největší výheň a k hodnocení na malou lajnu.

Porotu nemusím dále rozvádět u nás je to klasický old school 40+ OE riders co zažili skákání na bikoch které vážili 20+ a pijou pivo po 10+1 zdarma.

Na malé lajně padali triky jako 360, no foot seatgrap, nějaké no foot can cany a tak něco. Výsledky opět nevíme, ale třetí místo vyjela kočka Kačka Jalůvková.

Po této rozjížděje diváků přišla na řadu velká lajna, kde už čekali nažhavení SKAlkaři, Kateřiňáci, Walďáci a párek Dejvů(Sedlák a Mynarčík).

Rozjel se lehký půlhodinový jamík a lidi řvali jak z řeťeza a prostě byla to celé hrůza. Klasicky to nejvíc zabíjel Peca Kubín se svojím epesním štýlem a průtahama až na měsíc. Walda a Pes bojovali o to kdo dá lepší sérku v backflipu. Dave Sedlák na BMX nakonec vyhrotil taky beko a bylo poklizené.

Porota nakonec vydala verdikt v této podobě:

MTB

  1. Peca Kubín
  2. Richard Pes Tušl
  3. Pavel Valuš – Walda

BMX

  1. Dave Sedlák
  2. Vít Daněk
  3. David Mynařík

Po vyhlášení následovala naše vyhlášená afterparty, kde jsme přivítali kluky šikovné ZÁKAZ VĚZDU, skoro místňáky REDY KRÝGL a  hlavně legendu českého punku HOUBU s nejčistším zvukem v dějinách našich afterparty – prostě koncík jak kdybys pustil cédo. Hlavama kývali posléze i staří metaláci na MADE BY ZERO, no neskutečný nářez. Děkujeme za super support VŠE PRO AKCI!!

Takže tak bylo u nás na King of the Yellow Hills 2019! Děkujeme všem sponzorům a hlavně Vám lidem, riderům a kámošům co jste s námi byli uplynulých 8 let. Moc si toho vážíme! Bylo to super, ale dost možná náš event v kalendáři na příští rok už neuvidíte….

Za video děkujeme Jirkovi Zouharovi:

 

Napsal : admin

Napsat komentář